Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 693 55 66 57

 
janchrzciciel.augustow.p
l

PKO BP SA, nr rachunku: 18 1020 1332 0000 1702 1133 3202

Start Archiwum
XXII niedziela zwykła - 01.09.2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Furmanik   
niedziela, 01 września 2013 00:00

1.    1 września i 17 września to dla nas Polaków rocznice zbrodniczych napaści hitlerowskich Niemiec w zmowie z Rosją sowiecką na nasza Ojczyznę we wrześniu 1939 r. oraz początek straszliwej i okrutnej II wojny światowej. Modlimy się za miliony ofiar hitlerowskiego i komunistycznego barbarzyństwa.
2.    W tym tygodniu I piątek miesiąca września. Zapraszamy dzieci i młodzież do praktykowania i systematycznej troski o kształtowanie sumienia i więzi z Chrystusem Eucharystycznym. Msza św. dla dzieci i młodzieży w I piątki o godz. 16.00. Szczególnie zapraszamy dzieci I – komunijne i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców na początku nowego roku szkolnego i katechetycznego.
3.    W poniedziałek, 2 września rozpoczynamy kolejny rok szkolny i katechetyczny 2013/2014. Uroczyste i modlitewne powierzenie pracy pedagogicznej i wychowawczej w naszej parafii będzie już w niedzielę 2 września na wszystkich Mszach Świętych a szczególnie z poświęceniem tornistrów o godz. 9.00 i 10. 30. Liturgia dla poszczególnych szkół będzie: w poniedziałek, 2 września o godz. 8.30 dla Szkoły Podstawowej nr 2 na terenie szkoły oraz  o godz. 09.00 dla Gimnazjum im. Sybiraków w kościele. Serdecznie zapraszamy Nauczycieli i Rodziców, Dzieci i Młodzież.
4.    Zapraszamy młodzież II klas gimnazjalnych i osoby, które nie były u bierzmowania, aby zapisywały się na rok formacji i przygotowania się do sakramentu bierzmowania. W przygotowaniu uczestniczą także rodzice i całe rodziny na specjalnych katechezach. Uroczyste rozpoczęcie przygotowania kandydatów do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami będzie w niedzielę, 15 września na Mszy św. o godz. 9.00. Kandydaci wraz rodzicami, rodzeństwem, chrzestnymi i bliskimi podejdą do Ks. Proboszcza na rodzinne błogosławieństwo wyrażając dumę z rozwoju duchowego ich dziecka i realizacji przyrzeczeń chrzcielnych.
5.    Rozpoczyna się także rok formacji do sakramentu pojednania i I Komunii św. dla dzieci klas II i ich rodziców. Plan i szczegóły będą sukcesywnie podawane rodzicom i dzieciom.
6.    Przypominam, że dzieci i młodzież przygotowują się i przystępują do sakramentów świętych wyłącznie w swoich parafiach zamieszkania. Takie jest zarządzenia Biskupa Ełckiego oraz uzgodnienia Księży Proboszczów, że żadne pozwolenia nie będą w żadnej parafii udzielane i honorowane, niezależnie, do jakiej szkoły dzieci czy młodzież uczęszcza.  Dotyczy to zarówno sakramentu chrztu, bierzmowania czy zawarcia związku małżeńskiego.
7.    Od 2 września nie będzie już w dni powszednie Mszy św. wieczornej o 20.30, natomiast będzie jeszcze sparowana przez miesiąc wrzesień liturgia w niedzielę o 20.30. Do końca września w niedzielę i dni powszednie, po południu, Msze św. będą sprawowane o godz. 18.00 w kaplicy i o godz. 19.00 w kościele.
8.    Przygotowujemy się do Misji parafialnych w końcu października (20-27.X) i przyjęcia kopii cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. W każdy czwartek, po Mszy św. adorujemy Pana Jezusa Eucharystycznego i powierzamy cała wspólnotę parafialną prosząc o owocne przeżycie misji parafialnych i peregrynacji Obrazu Matki Bożej Królowej Polski.
9.    Od połowy sierpnia 2013 r. prowadzone są prace budowlane i remontowe przy tworzeniu Kaplicy pod prezbiterium Kościoła na Borkach. Także od połowy września będą wymieniane okna drewniane w kościele od strony ul. Skrajnej oraz w wznoszone trzy wolnostojące garaże. Wpłaciłem stosowne zaliczki na realizację naszych parafialnych inwestycji. Dziękuję za hojność i życzliwą pomoc. Proszę także rodziny i osoby indywidualne, które jeszcze nie zaangażowały się materialnie o wsparcie tego koniecznego zamierzenia wedle swoich możliwości.
10.    Zapraszam obie Rady Parafialne na obrady w czwartek, 12 września 2013 r. na liturgię o godz. 19.00 i po Mszy św. na obrady na plebanię. Główne tematy: przygotowanie Parafii do misji św. i peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej i inwestycje parafialne.
11.    Spotkanie Wspólnoty Seniora w sobotę, 7 września na liturgii o godz. 10.00 a po Mszy obrady.
12.    Tradycyjne spotkanie Męskiego Bractwa Różańcowego we wtorek, 10 września na modlitwie różańcowej o godz. 18.30 a potem Msza św. i spotkanie formacyjne.
13.    W niedzielę, 15 września o godz. 9.00 będziemy modlić się wraz ze Związkiem Sybiraków i Gimnazjum im. Sybiraków w intencjach Ojczyzny i Wspólnoty Sybiraków. Po liturgii złożenie kwiatów i zapalenie znicza przy Pomniku Sybiraków.
14.    Pragnę tej jesieni prosić Parafian o podzielenie się płodami ziemi z Wyższym Seminarium Duchownym w Ełku. Ziemniaki, zboże, warzywa można składać w garażu przy plebanii. Bóg zapłać.
15.    W niedzielę, 22 września będziemy wspierać modlitwą i ofiarą Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku, gdzie dwóch kandydatów z naszej Parafii odbywa studia formacyjno-intelektualne

 
Main page Contacts Search Contacts Search