Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 693 55 66 57

 
janchrzciciel.augustow.p
l

PKO BP SA, nr rachunku: 18 1020 1332 0000 1702 1133 3202

Start Archiwum
XII niedziela zwykła - 23.06.2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Furmanik   
piątek, 21 czerwca 2013 00:00


1.    W niedzielę, 23 czerwca 2013 r. przeżywamy doroczną uroczystość odpustową ku czci św. Jana Chrzciciela i festyn parafialny. Porządek liturgii jak w każdą niedzielę. Centralna Msza św. odpustowa z procesją o godz. 12. 00. Słowo Boże głosi ks. dr Jerzy Sikora, redaktor naczelny miesięcznika „Martyria”, wykładowca na Uniwersytecie Kard. Wyszyńskiego w Warszawie i w WSD w Ełku. Serdecznie zapraszam całe rodziny z dziećmi.
2.    Dziękuję Parafianom za zaangażowania się i pomoc. Dziękuję Paniom za ciasta rożnego rodzaju, za gadżety na loterię fantową firmom, sklepom i osobom indywidualnym. Ewentualny dochód z festynu będzie przeznaczony na uregulowanie zobowiązań za zakup 14 kompletów stołów i ławek oraz wsparcie wyjazdu dzieci i harcerzy na wakacje. Dziękuję Zespołowi muzycznemu "RAJF" za uświetnienie festynu dobrą muzyką. Szczególne podziękowanie dla Kasy Stefczyka "SKOK" za zorganizowanie miasteczka rozrywkowego dla dzieci oraz inne gadżety. Słowa wdzięczności kieruję dla Policji, Straży Miejskiej, Strażaków i Straży Granicznej za czuwanie nad bezpieczeństwem i zorganizowanie prezentacji swoich służb. Od lat wspomaga nas Trans-dzwig Państwa Zawadzkich udostępniając naczepę na scenę i życzliwość w ciągu całego roku, firmie POM, Firmie ROZBUD, Nadleśnictwu Augustów, firmie Pana Andrzeja Gudanowskiego, firmie BEPIS, Zakładowi Optycznemu Państwa Niezgoda, dla Sklepu z Dewocjonaliami Państwa Sobolewskim, Pani Lucynie Purwin, Panu Zbyszkowi Jurewiczowi i firmie Augustowianka i innym Sponsorom.  Dziękuję Pani Halinie Poznakowskiej i Zespołowi Tańca Ludowego "Bystry" ze Szkoły Podstawowej nr 3. Dziękuję Panu Polikarpowi Augustyniakowi i Panu Czesławowi Harasim za przygotowanie grochówki żołnierskiej w kuchni polowej i smaczne serwowanie a Państwu Puczyłowskim za prowadzenie loterii fantowej.
3.    Ramowy program odpustu i festynu:
Godz. 12. 00 – uroczysta suma z procesją
Godz. 16. 00 – rozpoczęcie festynu na parkingu, część artystyczna
i kulinarna i zabawy wspólnotowe
Godz. 21.00 -  Apel maryjny i po zabawa i biesiadowanie do godz. 24. 00.
Zachęcam do nabywania losów w Loterii fantowej między Mszami i podczas festynu.
4.    Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr. 2 będzie w czwartek, 27 czerwca 2013 r. o godz. 8. 00. Zapraszamy rodziców.
5.    Zakończenie roku szkolnego w Gimnazjum im. Sybiraków odbędzie się w czwartek, 27 czerwca o godz. 12.00. Serdecznie dziękuję Pani Dyrektor Gimnazjum Henryce Rzepeckiej wraz gronem nauczycieli i katechetów oraz Panu Markowi Sznajderowi Dyr. Szkoły Podstawowej nr 2, wraz gronem nauczycieli, katechetów, rodziców za otwartość i wspólną troskę wychowawczą, życzliwą współpracę w ciągu całego roku szkolnego. Nauczycielom, Katechetom, rodzicom, dzieciom i młodzieży życzmy Bożej opieki na odpoczynek i wakacje z Jezusem.
6.    Za tydzień zbiórka ofiar na pomoc budującej nowy kościół Parafii pw. Matki Bożej Ostrobramskiej w Piszu. Ks. Proboszcz z Pisza będzie głosił Słowo Boże i ubogaci nas doświadczeniem życia wspólnoty parafialnej w tamtym regionie diecezji.  
7.    Zachęcam do nabycia czasopisma „Miłujcie się” oraz Gościa Niedzielnego.

 
Main page Contacts Search Contacts Search