Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela

Al. Jana Pawła II 14
16-300 Augustów
tel
. 693 55 66 57

 
janchrzciciel.augustow.p
l

PKO BP SA, nr rachunku: 18 1020 1332 0000 1702 1133 3202

Start Archiwum
IX niedziela zwykła - 2.06.2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez ks. Przemysław Przekop   
poniedziałek, 03 czerwca 2013 10:24


  1. Od 1 czerwca do 30 września 2012 r. będzie sprawowana liturgia Mszy św. w dni powszednie, niedziele i święta w Kaplicy o godz. 18.00 a w kościele o godz. 19.00 i o godz. 20.30. Następnie zapraszamy na codzienny Apel o godz. 21.00.
  2. Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała do w czwartku,  6 czerwca i o godz. 19.00 zwieńczymy specjalnym błogosławieństwem rodzin i dzieci z całej naszej parafii. Przynosimy wianki na poświecenie. Serdecznie zapraszamy. Dziękuję całej społeczności za piękne świadectwo wiary podczas procesji Bożego Ciała, dziękuję za dekoracje domów, za ołtarzyki a Policji i Straży miejskiej za czuwanie nad bezpieczeństwem. Msza św. dziękczynna i spotkanie osób zaangażowanych w czwartek, po liturgii na plebanii.
  3. W piątek, 7 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post z racji Święta.
  4. W piątek, 7 czerwca rozpoczynamy, co piątek specjalne nabożeństwo do Pana Jezusa Klęczącego przed Najświętszym Sakramentem, wypowiedzeniem naszego uwielbienia, dziękczynienia i próśb a następnie adoracja i liturgia Mszy św. w intencjach czcicieli i ofiarodawców Pana Jezusa Klęczącego. Serdecznie zapraszamy Parafian i całą społeczność Augustowa.
  5. Serdecznie prosimy Parafian i Gości, aby do sakramentu pojednania przychodzić przed liturgia Mszy św. W naszej wspólnocie księża każdego dnia powszedniego i świątecznego oczekują w konfesjonałach pół godz. Przed Mszą św.
  6. 23 czerwca, w niedzielę przeżywać będziemy odpust parafialny i tradycyjny festyn ku czci św. Jana Chrzciciela.  Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę. Msza św. odpustowa z procesją o godz. 12.00. Festyn parafialny rozpocznie się po południu od godz. 16.00 i zakończy o 24.00. Szczegółowy program podamy przed Świętem.
  7. W minionym tygodniu zostały przełożone a w innych miejscach wymienione czy ułożona nowa kostka chodnikowa przez firmę Pana Nowaka.
  8. Zostało zakupionych 14 nowych kompletów stołów i ławek na potrzeby naszej wspólnoty, festyny i uroczystości za sumę 4500.0 zł . W przyszłą niedzielę proszę Parafian o ofiary na sfinansowanie naszych przedsięwzięć.
  9. Dziękuję mieszkańcom Wójtowskich Włók, mazurek, Ślepska za złożoną ofiarę przy poświęceniu pól i uproszenia Bożego błogosławieństwa w rodzinach i w urodzajach.
  10. Zbieramy dziś ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, jako wotum wdzięczności narodowej.
 
Main page Contacts Search Contacts Search